یکشنبه 7 آذر 1400   17:49:47


اولین خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا آماده بهره‌برداری است


مجری روسی خط لوله انتقال گاز نورد استریم ۲ که قرار است گاز روسیه را به آلمان برساند از آماده شدن اولین خط لوله این پروژه برای بهره‌برداری خبر داده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "هندلزبلات" آلمان ، اولین خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم 2 بر اساس اطلاعات مجری خط لوله انتقال گاز طبیعی روسیه به اروپا یعنی شرکت نورد استریم 2 Nord Stream 2 AG آماده بهره برداری است.

این شرکت روسی امروز ( دوشنبه) اعلام کرد که پر شدن گاز این خط لوله کامل شده است. بر این اساس اولین لوله این خط انتقال گاز با حدود 177 میلیون متر مکعب گاز به اصطلاح فنی پر شده است. بر اساس اطلاعات این شرکت پیش شرط ها برای شروع انتقال گاز ایجاد شده است. این شرکت البته تاریخ دقیقی را برای این منظور ذکر نکرد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده آمادگی های فنی برای آماده بهره برداری کردن خط لوله دوم این پروژه گازی هم در حال انجام لست. بر این اساس جزئیات در این باره متعاقبا اعلام می شود. بر اساس اطلاعات مجری روسی این پرویه این خط لوله تکمیل شده و منتظر کامل شدن مجوز های مورد نیاز از طرف مقامات آلمانی است.

این خط لوله با طول 1230 کیلومتر از روسیه به آلمان کشیده شده و قرار است سالانه 55 میلیارد متر مکعب گاز را از روسیه به اروپا منتقل کند که می تواند نیاز انرژی 26 میلیون خانوار را تامین کند.

دولت و کنگره آمریکا طی سال‌های اخیر برای به بن‌بست کشاندن پروژه نورد استریم 2 تحریم‌های مختلفی را علیه آن وضع کرده‌اند، اما موفق نشده‌اند که این پروژه عظیم را زمین‌گیر کنند.

مقامات آمریکایی ادعا می‌کنند که احداث پروژه نورد استریم 2 موجب وابستگی اروپا به روسیه می‌شود و امنیت اروپا را تهدید می‌کند.

ایالات متحده صادر کننده گاز طبیعی به صورت LNG به اروپا است، اما گاز روسیه ارزان تر است. واشنگتن می ترسد که روسیه با افزایش وابستگی بتواند از نورد استریم 2 به عنوان اهرمی برای تضعیف کشورهای اتحادیه اروپا استفاده کند.

آلمان با وجود مخالفت های آمریکا با این پروژه گازی همواره از آن حمایت کرده و بر لزوم تکمیل آن تاکید داشت.

 

آرشیو

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.