يكشنبه 17 فروردين 1399   07:31:10


شمار چاه‌های نفت و گاز حفر شده در دریا و خشکی به ۱۰۰ حلقه رسید


معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری گفت: شمار چاه‌های نفت و گاز حفر شده در سال جاری با کاربست ناوگان حفاری این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور به ۱۰۰ حلقه رسید.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، حمید رضا خوش آیند معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری گفت: شمار چاه‌های نفت و گاز حفر شده در سال جاری با کاربست ناوگان حفاری این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور به ۱۰۰ حلقه رسید.

او افزود: از این تعداد چاه ۳۵ حلقه توسعه‌ای توصیفی، دو حلقه اکتشافی و ۶۳ حلقه تعمیری بوده است.

خوش آیند اظهار کرد: از مجموع چاه‌های تکمیلی در یازده ماه امسال ۷۲ حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ۱۵ حلقه در شرکت نفت فلات قاره، دو حلقه شرکت نفت مناطق مرکزی، ۹ حلقه در شرکت مهندسی و توسعه نفت و در قالب پروژه‌ای و دو حلقه درپروژه‌های مربوط به مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفاری و در اختیار کارفرما‌ها قرار گرفت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ناوگان حفاری این شرکت متشکل از بیش از ۷۰ دکل حفاری خشکی و دریایی است، ادامه داد: به تازگی دکل‌های ۳۱، ۴۰ و ۶۹ فتح که آماده بکار بودند با تعریف برنامه کاری در مدار عملیات قرار گرفتند و برنامه ریزی برای بکارگیری چند دکل دیگر در پروژه‌های جدید در دست اقدام است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری بیان داشت: کارکنان سختکوش این شرکت در ۱۱ ماه گذشته در نتیجه تلاش شبانه روزی و تعامل با کارفرما‌ها حفاری ۹ حلقه چاه نفت و گاز را به مدت ۸۹ روز زودتر از برنامه پیش بینی شده به اتمام رسانده و به شرکت‌های متقاضی تحویل دادند.

 

آرشیو

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.